jeanestephanie5
jeanestephanie5 jeanestephanie5
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

If Elena’s ice cream cost $1.50 more than Jada’s ice cream, how much more did Elena’s toppings weigh?

Respuesta :

vvsanks
vvsanks vvsanks
  • 16-12-2021

Answer:

3 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A 250.0 kg rock falls off a 40.0 m cliff. What is the kinetic energy of the rock just before it hits the ground (hint: conservation of energy)?
Explain the meaning of planning​
A set of furniture was sold for GH cedis 3000 at a profit of 25%. Find the cost price.
John has a rental application for a unit in his four-plex from a man in a wheel chair. The man wants to install a ramp by the back door and change a cabinet in
in Whitman's " I hear America singing" what binds the workers together
What does liposuction do? And why is a thing?
Danton, a popular performer, dies. His spouse Caitlin sells their house to Buck. Unknown to Caitlin or Buck, in one of the closets is the master recording of an
When you view a selection at Amazon and see "Customers who bought this (item) also bought ...," you are seeing the application of
Explain the difference in the meaning of the "+1" in each of the following equations: f(x)=2x^2+5x+1 and g(x)=2(x+5)^2+1
White light containing wavelengths from 410 nm to 750 nm falls on a grating with 7800 slits/cm. Part APart complete How wide is the first-order spectrum on a sc