lakeisharichardson97 lakeisharichardson97
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the store, 1 candy bar cost $1.29. Write an equation that relates the cost, c, to number of candy bars,n

Respuesta :

fpsshahk30
fpsshahk30 fpsshahk30
  • 15-12-2021

Answer:

4 candy bars cost $5.16?

Step-by-step explanation:

I just added it 4 four times.

Answer Link
lalaland3136 lalaland3136
  • 15-12-2021

Answer:

C= $1.29n

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I need to know the answer
The cell also lacks f factors and f plasmids. upon its death, this bacterium should be able to participate in _____. transformation transduction conjugation con
How many 4 person committees are possible from a group of 12?
The enzymatic nutrient pathway in the liver for the production of glucose from noncarbohydrate molecules (amino acids or fatty acids) is called
What did the Native Americans build in the Ohio River valley? A. temples B. cemeteries C. burial mounds D. roads
Discussion Question: Amy underwent burr hole surgery for biopsy of an intracranial lesion. The surgeon, Dr. Stanley, had to perform an abscess drainage of a cy
Find The Product. 542 x 7
Which of the following was necessary to fulfill the idea of Manifest Destiny? A.nullification of unjust land grants B.expansion of suffrage C.the support of
Which of the following is a step employers should take to protect workers near overhead power lines? A. Confirm that the lines’ owner or operator has energized
Aluminum metal reacts with chlorine producing a spectacular display of sparks: 2al(s) + 3 cl2(g) à 2alcl3(s) δho = -1408.4 kj how much heat is released when 7.5