Seudónimo Seudónimo
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

Write each rate as a unit rate. 5 notebooks for $6.50. 100 miles for 15 gallons. Please show work

Respuesta :

thea5
thea5 thea5
  • 12-01-2017
1 notebook for 1.3$ and 1 mile for .15 gallons 
Answer Link

Otras preguntas

help plzzz 3x - 4 = -2x + 31
help plz thx soo much ​
What are two possible ways that the potato salad became contaminated with the bacteria?
ifp=3 and q = 4 evaluate the following expression:
need help with number 2 please ​
Read this excerpt and look at the photo from "Max in the Year 2300." Slumping on his low couch, Max felt restless. "What shall I do today?" he thought, bored. "
Drag each tile to the correct box​
How modern technologies upgrade human's life ? Explain in your own words​
Whether a team had zero, one, or two Liberos for the firstsets of the match, they may designate new Liberos for thedeciding set.​
What happens to glucose in the body of a healthy person?