28antm30 28antm30
  • 14-12-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is $72.75. What is the unit price?

Respuesta :

Snor1ax
Snor1ax Snor1ax
  • 14-12-2021

Answer: $8.75

Step-by-step explanation:

Ver imagen Snor1ax
Answer Link

Otras preguntas

Us war bonds helped the war effort by
What occasion was Carson ByBlow explaining in his Ted Talk about having a mindset of a champion?
In "The Graveyard" how old is Bod in chapter 4?
Rational or irrational ?
how was religion impacted the population?​
Find the number of permutations of the letters of the word SATELLITE.
Examples of gravitational potential energy.
Which system of linear equations appears to have a solution of (–1, 4)? On a coordinate plane, 2 lines intersect at (1, negative 4). On a coordinate plane, 2 l
Which of the following statements describes the type of government which existed in Florence during the Renaissance
The storage box shown has these dimensions. length: foot width: foot height: foot What is the volume of the box? 1 cubic feet cubic foot 1 cubic foot A 11/foot