oreoalldae oreoalldae
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for P pounds of venison if each pound cost $3.25

Respuesta :

SpaghettiSprung SpaghettiSprung
  • 12-01-2017
3.25 per pound

3.25 x1=3.25

3.25x2=6.50

3.25x3=9.75
Answer Link

Otras preguntas

Why did King Narmer build Egypt's capital where the delta and the valley joined
Acrostic poem for mountains
how do you work out and solve 12 = 4/5k
iN MITOSIS, ANAPHASE FOLLOWS WHAT?
your paycheck each week is $500 if you want to save $2000 in one year how much should you set aside from your check
How do you solve 15 - w/4 = 28. If an explanation is possible, definitely include one, so i could figure out similar equations like this one.
Wright a trinomial that has 9 x squared as the GCF of its terms
How did europeans help during the Continental army
Can you help me with this problem?
The nickels and dimes all fell on the floor. There were 12 more nickels than dimes, and the total value of the coins was $5.10. How many nickels and how many di