jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

What percent of 600 is 24? 6% of 400 is what number? What is 82% of 200? What percent of 900 is 18? Please show work it's for homework!
what is y=x-4 2x+y=5
What is 2 2/3 - 3/5?
explain how to use proportional reasoning to find 35% of 600
there are 27 red or blue marbles in the bag the number of red marbles is 5 less than three times the number of blue marbles how many red marbles are in the bag
What is 84.5% as a decimal
For each situation, identify when sound would travel faster and why? a. Outside on a winter day or outside on a summer day? b. Through water or air? c. When
the sale price of a pair of pants is 65% of te regular price of $25. How much so you save by buying the pants on sale?
The equation y = 350x + 480 describes the amount of money in Blake’s savings account, where y is the amount of money in his account and x is the number of month
The Connecticut River was located in which of the following areas?