faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

jak inni oceniają julka milera?
what is the answer to 0.9 of 20? Giving 25 points !
someone who believes in divine rule believes that God..
Dan rented a movie. He started the movie at 5:22 PM and it ended at 7:38 PM. How long was the movie?
Help please !!!!!!!!!!
What is the standard enthalpy change for the formation of one mole of strontium carbonate, srco3 (s), from elements?
A dresser measures 3.5 feet tall and 6.25 feet long. To the nearest tenth of a foot, what is the diagonal length of the dresser?
What is the hydronium ion concentration and the ph for an aqueous solution of nh3 that has a hydroxide ion concentration of 2.25 × 10- 2 m?
What are the products of the neutralization reaction between hydrochloric acid, hcl, and magnesium hydroxide mg(oh)2?
why does Anaya associate books and libraries with freedom