Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

Radials are weird[tex](14 \sqrt{6}) ^{2} [/tex]whats the answer and how do i solve pls
A college student takes out a $7500 loan from a bank. What will the balance of the loan be after one year(assuming the student has not made any payments yet) a.
PLEASE HELP ME! IMAGE ATTACHED!
find the slope intercept form of (-3,6) and (3,-6)
What is one way in which an active listener can confirm understanding of a message?
Which of the following is a disadvantage to choosing a sole proprietorship business structure? Question 9 options: The owner has personal responsibility for the
If you were constructing a TRIANGULAR FRAME, and you had wood in the length of 4inches, 4 inches, and 7 inches, would it make a triangle? Would you be able to
is 24 a perfect power
Graph a point. Start at your origin, move left 10 units, and then move up three units which ordered pair is the point you graphed
A certain company's main source of income is a mobile app. The company's annual profit (in millions of dollars) as a function of the app's price (in dollars) is