Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

When do you think an artist should break the rules of art?
Write a latter to youf friend about share filling marafona die
Choose the question word that also has a plural form A qué B. cuándo C. cómo D. cuánto​
15) What does Rue point out to Katniss that helps her get away from the group of Career Tributes? A) Arrows B) A boulder C) A mockingjay nest D) A tracker jacke
On my vacation I am going to visit the lost city of the Incas and I may even ride on a llama! What country am I in? Chile Ecuador Perú Estados Unidos
What value is there in making connections between characters from different texts/time periods/cultures? What can we learn from those connections/comparisons?
Hey, struggling with writers block, I need some story ideas <3
The first step in the scientific method is to
Choose the equation that relates work to force and distance. a work = force distance b work distance force c с work = force x distance d work = force + distance
How many formula units are in 4.56 moles of LiCl?