marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
A dozen eggs cost $1.32 at the grocery store. How much profit would a restaurant make if they sold 1 scrambled egg for $0.99
Question 20 (5 points) Question 20 Unsaved Sonnet 30 by William Shakespeare When to the sessions of sweet silent thought I summon up remembrance of things past,
Ms. Brown's class looked at their cheek cells using microscopes. They stained the cells before using the microscopes. Without using the microscopes, they would
How did the catholic church react to new ideas in astronomy?
in this process, which occurs in plants and animals, sugar and oxygen join to produce water, carbon dioxide, and energy. what is this process?
A NASA spacecraft once landed on the surface of the asteroid named 433 Eros.This asteroid is near Earth and has an average orbital speed of 24.36 kilometers per
which quadrilateral has four bisectors that are congruent and bisect eachother a. square b. rectangle c. trapezoid d. parallelogram
What would rescued suvivors from the titanic look like?
When metals form ions, they tend to do so by 1. losing electrons and forming positive ions 2. losing electrons and forming negative ions 3. gaining electrons an
Which personal pronoun correctly completes the sentence? Uncle Steve cooked dinner for __________. A. they B. hers C. we D. us