CourtneyCurtis
CourtneyCurtis CourtneyCurtis
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Please Help!
Pizza costs $1.50 per slice. Use a table an equation to represent the relationship between the number of slices of pizza bought and the total cost?

Respuesta :

J4mesTDG
J4mesTDG J4mesTDG
  • 03-01-2017
well, usually dominos does 10 slices per box. so, 15 dollars for a whole pizza.
Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP ILL GIVE BRAINLIEST!!1 Which of the four triangles was formed by a translation of Triangle ABC? 1 2 3 4
Which level of organization falls directly after the tissue level when listed in order from least to most complex?
what is 5 - 5 + 5 x 5 / 5
According to the concept of comparative advantage, a good should be produced in that nation where A. its domestic opportunity cost is greatest. B. i
what was the author's purpose of writing carry your own skis?
Penelope made a paper chain that was 6 feet
natural selection is the mechanism which proved species
What lesson does maya learn from her mom
Which geographic feature encouraged expansion of civilization in North Africa? A) Atlas Mountains B) Fertile lands in the Niger River Valley C) Sahara Desert D)
Read the following sentence. Science is to astronomy as _____ is to map. Which answer choice BEST completes the analogy? A.atlas B. legend C. compass D. planet