amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

A 0.35 m2 coil with 50 turns rotates at 5 radians per sec2 in a magnetic field of 0.6 Tesla. What is the value of the rms current in the coil if the coil has th
The impact of increasing, as opposed to constant, costs is to Multiple Choice expand the limits of the terms of trade. intensify and prolong the comparative adv
How does Shylock "raise the stakes" on the terms of the loan to Antonio?
how to do this question plz answer me step by step plzz plz​
A type of related samples design in which participants are observed more than once is called a A. repeated measures design B. matched pairs design C. matched
© In The Ancient City, the author compares details of several kinds of Greek clothing. What is the central idea that connects all the clothing the author descri
Why was the family proud of the subject in A Voice?
Solve for x: 7 > x/4
Researchers recorded that a certain bacteria population declined from 120,000 to 200 in 36 hours. At this rate of decay, how many bacteria will there be in 31 h
Annie has 3/2 pounds of cookie dough. If she needs 1/16 of a pound of cookie dough to make one cookie, how many cookies can she make