beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

how are babyies made
which statement describe a closed circuit ​
how do you convert 2.67 (67 repeating) as a fraction
Evaluate the expression 12x + 7 when x = 8 (Hint substitute x for 8, multiply, then add 7)*
Which country is an autocracy? A Country 1, where both the president and legislators are elected by citizens B Country 2, where citizens elect the legislators
Does voltage flow in a circuit? Explain
The equation shown represents cellular respiration, Glucose + X Y+Water+ Energy What do X and Y most likely represent? O Xrepresents carbon dioxide and represen
Examine the headline below and answer the question. "Supreme Court Declares Restrictions on Election Ads Unconstitutional" Based on the headline above, The Supr
The volume of this sphere is 972x cubic inches. What is its radius? Recall the formula Sphere V= O 7 inches 9 inches 108 inches 324 inches
25. Here is a right-angled triangle.14 cm17.5 cmWork out the size of the angle marked .x.Give your answer to the nearest degree.​