Kayla4320
Kayla4320 Kayla4320
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

100 points & brainliest if you get it correct!

100 points amp brainliest if you get it correct class=
100 points amp brainliest if you get it correct class=

Respuesta :

livia68
livia68 livia68
  • 03-11-2021
brand 1 is the better deal. the unit price is $2.14 per lb.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Brand 1

[tex]\\ \sf\longmapsto \dfrac{12.19}{5.7}[/tex]

[tex]\\ \sf\longmapsto 2.14/lb[/tex]

Brand 2

2.15/lb+2=2.17/lb

Brand 2 is a better deal and 2.17lb is the unit price

Answer Link

Otras preguntas

Which description fits an archetypical hero in a literary work?
Why were Albanians the only nation in the Balkans who converted to Islam during the Ottoman occupation?
80% as a fraction in simplest form
In what way did economic factors influence political developments in the annexation of hawaii? Native Hawaiians, who depended on American sugar planters for job
how is it posibal to have ionic and covalent bonds
How many human cells are there in our body, on average?
what transforms energy in food molecules into usable energy
During a regular half hour tv show, there are 8 minutes of commercials.if each commercial is 0.25 minutes long,how many comercials will be shown during this sho
I don't get this one look at the attachment and help me?
explain the steps it would take to farm each year in mesopotamia