rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

What is the most important social institution in American life? a. the family b. the schools c. the government d. the media
In which country did the Boxer Rebellion against European colonization take place? a. Philippines b. India c. Japan d. China
Who came first egyptians or romans
Which pronoun best completes the sentence? How is the pronoun used? Did you tell Christine and __________ the good news? a. her; direct object b. her; indire
What ruling dynasty was established in China after the end of Mongol rule
Write the equation in standard form. 3x−9=7y
why does malcum lie about himslef to macduff
Which best describes the Tokugawa shogunate and its policies? a. a dynasty established by samurai that sought to limit trade with foreign nations in order to b
Is the group of words a simple sentence, a compound sentence, or a run-on sentence? I hear thunder I feel rain. A. compound sentence B. run-on sentence C. si
During the Gilded Age, reform laws regarding the government regulation of business were? a- extremely effective. b- not effective at all. c- somewhat effective.