keyshawnbriggs23 keyshawnbriggs23
  • 14-10-2021
  • Mathematics
contestada

Soup ordinarily priced at 2 cans for 33 cents may be purchased in lots of one dozen for 1.74 .what is the savings per can when it is purchased in this way ?

Respuesta :

guest6823
guest6823 guest6823
  • 14-10-2021
Saving per can is .02 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Suppose you are walking home after school. The distance from school to your home is five kilometers. On foot, you can get home in 25 minutes. However, if you r
Suppose you are walking home after school. The distance from school to your home is five kilometers. On foot, you can get home in 25 minutes. However, if you r
graph the function y=1/2sin(x-pi/4)
When a car travels around a curve in the road what helps to keep the car driving in a curved path?
A wave has a period of 2 seconds and a wavelength of 4 meters.Calculate its frequency and speed.
Solve each equation by completing the square. If necessary, round to the nearest hundredth.Please show steps, steps needs.1. b^2+10b=752. n^2-20n=-753.. t^2+8t-
How is 18.089 written word form
find exact value using reference anglescot -53pi/6
Is melting cheese a physical or chemical change it's for science
Charles can do a job in 1 hour, Bill can do the same job in 2 hours, and Bob can do the job in 3 hours. How long does it take them to do the job working togethe