aaliyahpeterson2007
aaliyahpeterson2007 aaliyahpeterson2007
  • 14-10-2021
  • Mathematics
contestada

Kellie bought
8
8 towels and spent
$
39.60
$39.60. Each towel costs the same amount.

Respuesta :

ryanh0342
ryanh0342 ryanh0342
  • 14-10-2021

Answer:

39.6/8 = 4.95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Extra _____ should never be allowed when operating a forklift or skid-steer loader
Help I'm still stuck Imagine you are teaching a fifth-grader about health. Write a paragraph for the fifth grader that explains why effective communication is
which group of words makes the fragment a complete sentence finally I was _____ .a get into the bus b satisfied with her work c the entire Pizza d take the kid
Which is the correct form of the present progressive of the verb? Tu:traer A.estais trayendo B.estas trayendo C.esta traiendo D.estoy trayando
Need help❤️ THE RIGHT ANSWER IS b) but need explanation how did we get b) please help ❤️
This is used when the subject of a sentence requires the action instead of doing it
describe the structure of graphene
Explain the significance of the Dardanelles and what happened there.
Tickets for the homecoming dance cost $6 in advance and $10 at the door. The homecoming committee dance sells x tickets in advance and y tickets at the door . T
let f(x)=7x^2-8. find f(a^2)