To get to her music lesson, Natasha pays $1.25 in bus fare,. After her lesson, she buys a snack for $2.12 and pays another $1.25 in bus fare. She has four music lessons a week. Write and evaluate an expression showing her weekly costs for transportation and snacks.
please answer quick

Respuesta :

Answer:

the answer is 4.62*4=18.48

Step-by-step explanation:

the 4.62 is the cost for bus and food added up.

the cost for bus and food for four days is 18.48