Jadebombom10
Jadebombom10 Jadebombom10
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A factory makes parts for toys in different quantities, as shown in the table. How much would 11 parts cost?
Number of Parts
2 7 12 15
Cost $0.90 $3.15 $5.40 $6.75​

Respuesta :

aidenadams96
aidenadams96 aidenadams96
  • 01-10-2021

Answer:

11 parts equal $4.95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Terri’s usually paid $1500 a month, but now she will be getting paid bi-weekly. Given that the only change is the number of times she gets paid, what is her new
what happen if carbohydrates and lipids were no longer available for living things
Sharon ran 140 meters directly toward school at a constant velocity. She ran that distance in 25 seconds. What was her velocity?
Summarize why it is important to think about decisions you make after?
Write a note on the utility of forest?
Explain the following terms used in ecology Biosphere
How many hours? Thank you for your time.
Select the most appropriate follow up to the following phrase: Buenas noches. Muy bien, gracias. Más o menos, por favor. ¿Cómo anda? ¡Que duerma bien!
A 3-ounce bottle of hand lotion costs $1.29. What is the unit price?
Help Help help help Help help