jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

The sizes of matrices A and B are given. Find the sizes of AB and BA whenever they are defined. (If the matrix product is undefined, enter UNDEFINED.) A is of s
How the federal government supported nationalism in their intersections with the states
The value of 3 in 6,300 is _____ times the value of 3 in 530.
A group is selling chocolate-covered pretzels for 6 dollars per container and kettle corn for 8 dollars per container. They want to sell at least $2,800 in item
(Please Answer Quickly) Find the distance between the point and the plane. (Round your answer to three decimal places.) (4, 2, 1) x − y + 2z = 6
Consider the polynomial function p(x)=-5x^6-3x^5+4x^2+6xp(x)=−5x 6 −3x 5 +4x 2 +6xp, left parenthesis, x, right parenthesis, equals, minus, 5, x, start su
96 members are going to pass a resolution to select a team leader. If 1/6 of the members voted in favor and 2/5 of the members voted against how many did not vo
Solve The Equation. 6x-6= -9(4x-1/3)
A group is selling chocolate-covered pretzels for 6 dollars per container and kettle corn for 8 dollars per container. They want to sell at least $2,800 in item
With a $230,000 annual profit achieved from a $2,000,000 investment, the return on investment (ROI%) for a business would be