Vexoh13 Vexoh13
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

If cookies cost $2.50 each, what equation can be used to determine how many cookies will be purchased with $40?

Respuesta :

ceroaralee
ceroaralee ceroaralee
  • 01-10-2021
you would take $40 and divide that by 2.50 which would give you 16 cookies
Answer Link

Otras preguntas

What word doesn’t have a Spanish root? hammock Barbecue Picture Guitar
can someone help me whit a story that is scary and is a 5 or more paragraph ​
What is 80% of 70???
Why was the 1920s called roaring twenties
HeLp! I need HeLp! Plz hElP! ThAnK YoU!
Draw conclusions about Italy’s economic decline when competition from English and Flemish cloth makers drove down prices
please help me. I have a test on it tmrw.
Help! 1. Move the growth rate r slider to its lowest value of 0.1, then gradually increase it. What happens to the population size as you increase the growth ra
Which purpose of the trail of tears have
please help me out!!!!!!!!