irondragonfly
irondragonfly irondragonfly
  • 15-09-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3/4 litre of milk is ₹ 21. Find the cost of 1 litre of milk.

Respuesta :

suspho
suspho suspho
  • 15-09-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

21 is the price of 3/4

21 : 3 * 4 =

28₹

Answer Link

Otras preguntas

Trong thời kỳ bắc thuộc, bộ luật nào của chế độ phong kiến phương bắc có ảnh hưởng đến nền lập pháp nước ta nhiều nhất?
a business students claimed that in any given month for every 3 cars sold by Ford 5 cars are sold by Subaru How many cars will be Ford if subaru 10 cars. Also c
Is 3x*-1, -4x or -3x? * = times by Thankssss
Imagine that the value of the US dollar remains high compared to the Canadian dollar for many months. What effect will this most likely have on the amount of go
This question has two parts. First, answer part A. Then, answer part B. Part A: Select the statement that best describes what the information in the third parag
Mikey walked 1\3 of her journey travelled 4\9 of it by car and ran the rest. calculate the fraction of the journey Mikey ran.
Help me !!Emergency..Fast​No spammers
Does kohl's sell homecoming dresses??
Some one help me with my bro’s hw
Need help with this thing here