notandrea
notandrea notandrea
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

Each gespil purchased at a store costs $6.34. How much would
15 gespils cost?

Respuesta :

SuhanaWagle
SuhanaWagle SuhanaWagle
  • 13-09-2021

Answer:

Each gespil would cost $ 95.1

Step-by-step explanation:

One item = $ 6.34

Number of items = 15

Total cost = $6.34 * 15

                 = $ 95.1

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

How did its foreign expansion during the 2nd and 1st centuries BC affect rome?
What is the subject in this simple sentence? Egg-laying, pouched, and placental mammals are three subgroups of marsupials. a. placental b. pouched c. Egg-layin
The sum of two numbers is 62, and their difference is 8. What are the numbers
What was the main reason Americans were upset by the Palmer Raids of 1919 and 1920? The raids ignored people’s civil liberties. The raids protected the civil li
What are some things you should include when doing a project on capitalism?
what group is generally held responsible for the terror attacks of september,11 2001?
Ethyl alcohol and carbon dioxide are the end products of _________.
the volume of a candle is 8 cubic inches . what is the volume of a similar candle that is larger by a scale factor of 1.5
The organism that transmits African sleeping sickness is the _____. -tsetse fly -mosquito -tapeworm
Your food costs are $1700. Your total food sales are $2890. What percent of your food sales do the food costs represents? What I think: 58.82