moisesc8884 moisesc8884
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

Anyeny bought 34 pound of organic raspberries for $6. What is the cost of 115 pounds of raspberries?

Respuesta :

somewhat9285
somewhat9285 somewhat9285
  • 13-09-2021

34 × 6$ = 204

the costs of the 115 pounds of raspberries is 204

Answer Link

Otras preguntas

__________ refers to an individual who, by virtue of education, training, experience, or skill, possesses knowledge beyond that of the average person.
Over the last 30 years, the death rate from cardiovascular disease has increased. True or false?
A victim has been shot in their car. Investigators perform a Greiss test around the bullet holes. What are investigators most likely hoping to learn from this t
In which type of city government does the city council appoint a person to be city manager?
Which of the following would an interactive media professional most likely need? A.a high school diploma B.a high school diploma and some training C. a certifi
Water can pile up a short distance above a container's rim due to: a. high capillary action. b. low viscosity. c. low surface tension. d. high surface tension.
Which statutes a category of confidentiality protection at the state level?
The self-fulfilling prophecy effect is _____ at the beginning of a relationship.
what is the value for 1/x+ 1​
Write a program that first gets a list of integers from input (the first integer indicates the number of integers that follow). That list is followed by two mor