moisesc8884 moisesc8884
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

Anyeny bought 34 pound of organic raspberries for $6. What is the cost of 115 pounds of raspberries?

Respuesta :

thrymstone thrymstone
  • 13-09-2021
The cost of 15 pounds of raspberries is $20.29
($6 / 34) x 115 = 20.29411…
Answer Link

Otras preguntas

Among 420 randomly selected employees at a company, the mean number of hours of overtime worked per month is 10 hours and the standard deviation is 1.6. what is
The study of distribution of plants and animals around the world is
what is the unbalance of females and males causing china?
The earth orbits the sun, similar to how the moon orbits the earth. Is the earth the only planet to orbit the sun?
If y =-30 when x =15, what is the value of x when y =60
Which two methods of waste management do you believe are worst for society?
A ball is thrown from an initial height of 3 feet with an initial upward velocity of 28 ft / s. The ball's height h (in feet) after t seconds is given by the f
What parts of the human body might become vestigial in the next million years?
@potatoeewedge 1. If m∠B = 32°, and AB = 12 cm, what is AC? [See Attachment] (Enter your numeric answer. Round to the nearest hundredth.) 2. If m∠B = 41°, and
Rectangle DEFG has vertices D (2, 4), E (4, 7), F (10, 3), and G (8, 0). Without graphing, determine the coordinates of D′, E′, F′, and G′ after rectangle DEF