hdhzhsjsnusj hdhzhsjsnusj
  • 02-09-2021
  • English
contestada

what's the answer please help​

whats the answer please help class=

Respuesta :

ziaadnan2547 ziaadnan2547
  • 09-09-2021

Answer:

option c

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If 12 apples cost $10.20 how much does one apple cost?
Solve the equation 6=2 (x+8) -5×
Which two key groups make up a free market economy?
MB is a perpendicular bisector of JK. Find the distance of JK if JB=5. a)10 b)20 c)5 d) 80
A bicycle store pays $29.62 for a helmet the store sells the helmet for $39.99 find the percent markup
A propert company sold 20% more houses in 2007 than it did in 2006. If the company sold 426 houses in 2007 calculate how many houses it sold in 2006
Given: ∆ABC, m∠C = 90° m∠ABC = 30° AL -∠ bisector, CL = 6 ft Find: LB
A cell with 1% solute concentration is placed in a beaker with a 5% solute concentration. What will happen to this cell over time? A) The cell will gain H2O and
A bottle of the medicine contains 0.5 kilograms of the medicine. One dose of the medicine is 20 grams for a child and 45 grams for an adult. The number of gra
Why can a strong man not hold a weight on a chain completely straight? What is your weight on Jupiter if the acceleration is 26m/s^2? ( there is No weight )