frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
The part of the experiment against which results are compared is ______. independent variable dependent variable control constant hypothesis
In the kidney, facultative re-uptake of water and sodium occurs at the level of _______ under the influence of ________ & __________. a) glomerular capsule
Add 0.5 kg, 50 mg, and 2.5 dg. Reduce the result to grams.
made artificially by chemical synthesis. (a.)synthetic (b.)natural (c.)man
63/8=7 r7 incorrect or correct
A frictionless piston-cylinder device contains 2 kg of nitrogen at 100 kPa and 300 K. Nitrogen is now compressed H slowly according to the relation PV1.4 = cons
A gaseous mixture composed of 20% CH4, 30% C2H4, 35% C2H2, and 15% C2H20. What is the average molecular weight of the mixture? a) 20 b) 9.25 c) 25 d) 6.75
The parallels measure direction from
Who or what is the subject of Imbolo Mbue's novel Behold the Dreamers? A. Immigrant families in New Yor O B. An imaginary group of children O C. Artists and mu
The year-end financial statements of Calloway Company contained the following elements and corresponding amounts: Assets = $27,000; Liabilities = ?; Common Stoc