choclovebird choclovebird
  • 15-12-2016
  • Mathematics
contestada

3 loaves of bread cost 3.87 how much will 2 loaves cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 15-12-2016
3.87 / 3 = 1.29 per loaf

for 2 loaves....
1.29 x 2 = $ 2.58
Answer Link

Otras preguntas

some videos show __ shots of people who don't know they are going to be on the web.choice1.snap2.selfie3.candid4.plandid​
How many terms are in the following polynomial provided below? (give a numerical value as answer - i.e., 10)* 3x2 – 2y + 8x – 16
*7th grade math* ts confusing yall.
what does it mean by snooze????
a antisocialble behavior order is a order That will prevent you from being antisocialble with people and choosing not To Make friends
Please put the following symptoms of the common cold in the order in which they usually appear. Runny nose, itchy throat, cough, chest congestion
You are looking at your power bill for the month, you pay 12 cents per kilowatt-hour. Your power bill came out to $99.89 how many KWH of energy were used in you
You were looking at your power bill for the month, you pay 12 cents per kilowatt-hour. Your power bill came out to $99.89 how many KWH of energy were used in yo
5x^2 - x + 9 when x = -5
identify one way to remove the sand from the mixture in the breaker​