pppoopoo9 pppoopoo9
  • 15-08-2021
  • Mathematics
contestada

30 Oreo cookies for $2.99
Unit rate

Respuesta :

Wolfyy
Wolfyy Wolfyy
  • 16-08-2021

Answer:

$0.10 per oreo

Step-by-step explanation:

To find the unti rate, all we need to do is divide.

2.99 / 30 ≈ 0.10

Best of Luck!

Answer Link

Otras preguntas

(Earth Science) What are three lines of evidence that support the hypothesis that our sea floor spreads apart at ocean ridges. Name and describe in detail.
What volume of 0.08892 M HNO3 is required to react completetly with 0.2352 g of potassium hydrogen phosphate? 2HNO3 + K2HPO4 ? H2PO4 + KNO3
The Production Possibilities Model (or Curve/Frontier –PPC/PPF) assumes a constant timeframe as well as constant ______________ .
Which questions is deemed acceptable (i.e., "legal") for employers to ask applicants during the selection process?
What is imagination?​
what's a pluton? A. A body of igneous rock that forms within earths crust b. A body of igneous rock that forms along vents in the ocean floor c. A body of igneo
What is the solution to the equation? 14g=154
Which characteristics would one expect to find when studying the cooled lava? small crystals and coarse texture small crystals and fine texture large crystals
A serving of a breakfast cereal contains 3 g of protien, 18 g of carbohydrats, and 6 g of fat. What is the calorie content of a serving of thi cereal if the ave
What is the independent clause in "I hate homework"