everoAnjieriaia everoAnjieriaia
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

You spend 3$ and by 6 apples with it what is the unit price in dollars per apple

Respuesta :

Barna
Barna Barna
  • 14-12-2016
50 cents. $0.50 <============ The answer.
Answer Link
SDehart
SDehart SDehart
  • 14-12-2016
The apple is .50 by itself
.5 *6=3
Answer Link

Otras preguntas

Please help me answer this question
helppppp pleaseee tap or click picture if needed​
Pls help. !!!!!!!!!!!!!!!!!! (Give steps if you can)
Is the relationship between temperature and water density an inverse or direct relationship?
-4 1/2 x (-1 3/8) please help
Please help me answer this question
the allowance for doubful accounts is adjusted
(This is an Edge question)Question:Which expression is equivalent to negative 3 minus 3 times a number minus 1 plus a number.[tex] - 3 - 3x - 1 + x[/tex]Answer
Which equation justifies why 93 - ? = (0³) 1_9(²+³)_9 93 (³) 93 ³_9(²+³)=9 (0³) - 93 93 =9=9 _g(¹-³)_9 =9 =9
Which practice is the best way to minimize the risk of getting the flu? O A. Avoiding flu vaccines O B. Getting a rapid diagnosis O C. Avoiding infected people