friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME ASAP!!!!
23) 1,400 people across California are asked who they are rooting for in a game between the Los Angeles Lakers and the Golden State Warriors. (A) What is the p
What coefficient is needed in front of the H2O in the products in order to balance the equation? 2C2H2 + 5O2 --> 4CO2 + H2O
Know how to use definite articles - (the). muchacho guapo alumna buena muchachas inteligentes Know how to use indefinite articles - (a/an, some). curso dificil
Dan either walks or cycles to school. The probability that he cycles to school is P(cycles) = 15 . (a) Write down the probability that Dan walks to school.
An unknown alkane, X, was found to contain 9.0g of carbon and 2.0g of hydrogen. Calculate the simplest formula for this alkane. A₁ (H) = 1 A,(C) = 12 ​
Will people assume you a boy if you are real pretty?
AREA OF CIRCLEwhich of these is a good estimate for the area of a circle with a circumference of 60 cm.​
Read the excerpt from Lori's memoir project. I look at the old photo and really consider it for the first time. How did my parents feel that fateful day? Did th
A tower is located 325 ft from a building. From a window in the building, an observer notes that the angle of elevation to the top of the tower is 40 degrees an