basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

How to write a coherent essay?
What was one difference between the encomedia system and repartimiento system of Spanish colonial America
write the sum of the numbers as the product of their GCF and another sum. 56+64 =
a person who either rented or worked on other people's land is called?
how many presidents are there?
Why did france join the triple entente?
Please help me !!! ( the directions are at the top of the picture ) Answer what you can correctly for a brainliest and also get a thanks ! Don't answer if you d
The length of a rectangle is four times its width. If the perimeter is at most 100 centimeters, what is the greatest possible value for the width?
a sporting goods store charges 30 for 12 cans of tennis ball and 45 for two boxes of golf balls . a coach order 100 cans of tennis balls and 5 boxes of golf ba
Word phrase for b divided by 3