cupcakesorinkles14
cupcakesorinkles14 cupcakesorinkles14
  • 13-12-2016
  • Mathematics
contestada

Jose bought 1.5 pounds of apples for $3.60. How much would 34 of a pound of apples cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2016
122.4$ hope it helps !!!
Answer Link
SamaraSnugglerss
SamaraSnugglerss SamaraSnugglerss
  • 14-12-2016
The answer is 1.80! :)
Ver imagen SamaraSnugglerss
Answer Link

Otras preguntas

The perimeter of another quilt had to be 34 feet because he only had that much binding. If he wanted it to be 8 feet long, what would it's area be?
find the missing value 6x=12
If a segment of one side of a DNA molecule has 500 adenine bases, how many thymine bases does the other side have? 250 500 You can't tell from this data. 0
one fourth of a number is 1 more than one fifth of the same number
What was the Bush Doctrine? a. a belief that the United States had to protect its allies b. a belief that the Unites States had the right to remove perceived
When a newly formed cell enters into interphase and begins conducting metabolic functions, it is in _____.
What economic situation did WW2 create on the home front? a. a combination of prosperity and abundance b. a combination of poverty and abundance c. a combinatio
The cytoplasm the single celled organism and circulatory system in the human both
Which word suggests private thought? a. introspection b. repartee c. repose d. vigil
change each fragment to a complete sentence. 1. Streaking across the sky. 2. the pattern of the lights. 3. could be on a helicopter or an airplane.