Seudónimo Seudónimo
  • 13-12-2016
  • Mathematics
contestada

If 1 tonne of corn costs $120 how much money will 770KG cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2016
1 tonne = 1000  kg
so 1000 kg costs $120
    770kg .................?

770 * 120 / 1000 = $92.4

answer: $92.4
Answer Link

Otras preguntas

i dont get what evaluate 11.4n when n=5,n=6.5,and n=10.Please help
Describe an example of a fossil that consists of an entire organism
2.375 divided by 0.05
charlotte has 12 t-shirts. One fourth of her t-shirts are green. How many of Charlotte T-shirts are green
What is mutation and DNA Replication?
What is the name Haley in Spanish?
Compare the three types of volcanic mountains in terms of shape , type of eruption and the materials that make up volcano.
I really need help on geometry
I really need help on geometry
which word comes from a latin word meaning lattice