45sjscott3
45sjscott3 45sjscott3
  • 14-07-2021
  • Mathematics
contestada

please help she wont go to the next aswer

please help she wont go to the next aswer class=

Respuesta :

loconte loconte
  • 14-07-2021

Answer:

$9.04 /gal

Step-by-step explanation:

1 gallon = 128 oz

8 * 4.23 oz = 33.84 oz

$2.39 /33.84 oz = .0707 $/oz

 .0707 $/oz * 128 = $9.04 $/gal

Answer Link

Otras preguntas

what has the same value as 11/8
How many years did it take the Black Death to spread from Sarai to cairo?
Six times a number is 3000. What is the number?
Which of the following was developed by the Maya civilization? A. the compass B. the alphabet C. land maps D. an accurate calendar
Boys and girls have different standards to meet in several areas of fitness. Select all exercises that have a separate boy and girl standard below. Question 4
dyan wants to buy a book for $16.95 and a magazine for $4.50. about how much will he need to buy the items without having to round down to the nearest benchmark
DOMAIN is the set of all input value while range is the set of all
Why did the Treaty of Paris strain the American alliance with the French?
_________ organized and managed the economy during World War I.
you are preparing an investigative report on the 9/11 attacks. which might be a primary source document for your research?