owaddy
owaddy owaddy
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

Olivia filled 6 baskets of strawberries. Later she combined the fruit evenly into 3 larger boxes. If all 3 boxes sold for $42, how much money did each box of strawberries cost?

Respuesta :

kjeffries797 kjeffries797
  • 12-12-2016
each box of strawberries for the 6 box was 7 but each box for the 3 dollar was 14
Answer Link

Otras preguntas

What would the world be like if unicorns and dragons existed?
What questions should be asked when evaluating a source? Check all that apply
sketch a graph that does not represent a proportional relationship​
what effect did the law code 00702 have in Japan​
in Mildred Taylor's The LAnd Explain one physical conflict and one social conflict that Paul has had in the novel so far. Then tell whether or not you think Pau
Determine whether QR is parallel to ST
What was one effect of settlers bringing herds of sheep and cattle to the West in the mid-1800s? A.Native grasses were destroyed. B.American Indians benefited.
which of the correctly provides the name of the element
describe the three main properties of a population​
What does ground tissue produce and store? sugars epidermis lignin