Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

help plz Which ratio is not equivalent to the others, 3 to 1 6 to 3 9 to 3 12 to 4​
Complete the exercise given below (Nothing , Anyone , everywhere , somebody , nowhere , nobody) 1. I would love to travel ------------------- all over the world
The interactions of earthworms and robins in a beech forest make up which ecological unit?.
Why are there convection currents in the mantle? Because the mantle is made of water Heat from the core goes up Cold air from the crust pushes down Because the
Please help me with #5 !?
what conclusions can you make about the diversity of ethnic groups and religions within the continent of Africa? (Cite evidence from the map, the article, or yo
Please correct my sentences!
which equation is equivalent to 2/3( x - 6) + 1 = x - 2?​
Break down the following word according to roots and or affixes: telemetry.
Quincy's teacher asks him to find an object that could be used as a model of the Sun's structure. Which object would be the best choice? A. A spherical rubber b