YasminAmaya0222 YasminAmaya0222
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
1 lb of apples for $1.98 or
3 lb for $6.95

Respuesta :

chidichurri
chidichurri chidichurri
  • 04-06-2021

Answer:

lb of apples for $1.98

Answer Link

Otras preguntas

In the Sumerian civilization, the purpose of a ziggurat was to
83/6 as a mixed number
A large box of crayons holds 60crayons.There 10 crayons in each row how many rows are there ? What's the situation and the equation?
The speed at which a certain computer can access the internet is 2 megabytes per second. How fast is this in megabytes per hour.
what is an repeated decimal equivalency to the fraction 8/9
What is the greatest common factor of 42,84,and 105 and how do you find it
How do I convert negative 3 over 5 to a decimal
Derive identity sin(3x) = 3 sinx−4 sin³x
What are the “soils” of democracy?
43.586 rounded to the nearest hundredth