AndresG11
AndresG11 AndresG11
  • 04-06-2021
  • Physics
contestada

Repost. Someone please help me! I’ll try and give you as much points as I can.

Repost Someone please help me Ill try and give you as much points as I can class=

Respuesta :

dagulenzo
dagulenzo dagulenzo
  • 04-06-2021

Answer:

B. Tuogh

D. Ampletude

Explanation:

Sorry yan lang ang alam ko

Hope its help to you

Answer Link

Otras preguntas

One dozen eggs cost $1.98 how much does 1 egg cost
Conventional promotional efforts and "sale speak" should be used in all of a company's social media conversations to persuade the audience. true
The label on a container of margarine lists "hydrogenated vegetable oil" as the major ingredient. what is the result of adding hydrogens to vegetable oil? the l
George washington became the first president of the united states. what did most americans think of washington?
The 12-month period that ends when a company's sales activities are at their lowest level is called the:
What is one of the oldest known agricultural villages
The Sugar Sweet Company is going to transport its sugar to market. It will cost $5625 to rent trucks, and it will cost an additional $225 for each ton of sugar
Please help! I've been trying to solve the first part of the question but I can't remember how to. Will get Brainliest
how do you solve x+3/5-3x/10=7
Literary Focus: Irony Which of the following is a characteristic of situational irony? a. the reader is kept in the dark b. the outcome of a situation is th