arielleb102
arielleb102
03-06-2021
Mathematics
contestada
The cost of 6 pounds
of coffee is $3.
Respuesta :
Аноним
Аноним
03-06-2021
Answer:
ok 2 pound per 1 doller and 1 pund per0.50 cent
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
The Albany Plan of Union aimed to _____. provide a way for the English colonies to work together unite the English colonies against British rule create a counci
Does anyone know this one
12=x+3 please help me out
How much work would be needed to raise the payload from the surface of the moon (i.e., x = r) to an altitude of 4r miles above the surface of the moon (i.e., x
What factors influence a region's photosynthetic productivity? nutrients and sunlight temperature and density sunlight and depth salinity and sunlight?
What is the solution
What’s the answers to he math questions
Enter a recursive rule for the geometric sequence. 4, −16, 64, −256, ... a1= an=
Graph the function y=[tex]\sqrt{x} -2-5[/tex]. Which point lies on the graph? (1, 4) (3, –4) (–5, 2) (–2, 5)
Why is 3 the correct answer to number 4 ? Explain why please and answer this !!