iBear25k
iBear25k iBear25k
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

When I say I need I. NEED. HELP :|

When I say I need I NEED HELP class=

Respuesta :

nsando01
nsando01 nsando01
  • 03-06-2021

Answer: 18

Step-by-step explanation: Number of pieces = length of ribbon (13 1/2 divided by 3/4)  Convert the mixed into improper fraction = 27/2 Change division to multiplication 27/2 times 4/3  Cancel the 2's and the 3's

9 x 2 =18. Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Round 78.372 to the nearest tenth
One of the reasons that services marketing has lagged behind product marketing is because marketing first developed to move products. True or false
Which was an obstacle in building the National (Cumberland) Road? American Indians attacked the crews building the road. The Spanish blockaded the Mississippi
Which of these is in the correct chronological order? Obeginning of civilizations, Paleolithic era, last Ice Age, Neolithic Revolution O last Ice Age, Paleolith
PLEASE HELP THIS IS TIMED FOR A GRADE!!!!
HELP please (15 points) If three pounds of coffee cost $22.56 , what is the cost of 1 pound ?
Determine whether the relationship is a function. Explain your reasoning.
The frequency (f) and the wavelength (w) of a sound traveling in air is the equation fw=343. If the frequency is 200 what is the wavelength?
The first Europeans in North America were the _______ from ________. Fill in the blanks.
A pair of shoes is on sale for 15% off. With this discount,customers will save $9 if they buy the shoes. What was the original price of the shoes?