overwatchbeast7
overwatchbeast7 overwatchbeast7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

WRITE AN EQUATION FOR THE RELATIONSHIP.

WEIGHT (LB) 4 5 46
TOTAL COST 17.40 21.75 200.10
WRITE YOUR ANSWER USING DECIMALS.

Respuesta :

shanteljosephcom1
shanteljosephcom1 shanteljosephcom1
  • 05-06-2021

Answer:

4.35x

Step-by-step explanation:

Answer Link
hennymua15 hennymua15
  • 06-06-2021
4.25x the answer I’m not sure
Answer Link

Otras preguntas

Which is the better buy? A. 1,323 ounces of topsoil for $410.13 B. 8 pounds of topsoil for $78.08
9 pounds of ground beef cost $40.32. What is the price per ounce?
why did several influential leaders call for a convention of states in 1787?​
Select all the correct answers. Look at the graphs of y = 4x2 + 7x - 11 and y = 3x + 4. At which points are the two equations equal? 410 - 8 7 6 5 4 3 27-1 y =
How many oceans are there on Earth? four five six seven
The point A(-3, -2) is translated using T: (x,y) → (x + 5, y - 3). What is the distance from A to A'?
Solve this quadratic equation using factorization 8xsquared-14x-4=0
The greatest attack against ratification of the Constitution was over what issue?
An example of kinetic is a
What is the slope of a line that is perpendicular to a line whose equation is -2y=3x+7 Enter your answer in the box.