greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Collisions of hellium atoms with the walls of a closed container cause?
Need help on number 12....
Which is true regarding the structure of the national government under the Articles of Confederation? A) The only Federal institution was Congress, and there wa
What is the area of a section of pavement that is 10 ft wide and 70 yd​ long? Give your answer in square feet.
Lee y escoge la opción con la forma condicional correcta del verbo. Read and choose the option with the correct conditional tense of the verb. Si tú fueras la m
What is osmosis and why is the process necessary for living things to survive
* ANSWER QUICK PLEASE :)* The map shows the dimensions of five counties in a Midwestern state. Which expression gives the area of Adams County? <3
Someone please help me give me these answers for algebra 2
Organizing rocks according to their simularities is an example of what process?
A friend goes to get a blood transfusion. Blood cells are 95%water you notice the nurse hanging a bag of 60%glucose to inject to your friend instead of blood. Y