rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

28. How does the density of the metal in the can compare before and after the change? 29. Can you tell what the chemical properties of the can are just by look
An individual having a history of migraine headaches would most likely be diagnosed with having __________. a. a common issue of the central nervous system b. a
Find the exact value of sin 2兀/3
Which of the following topic sentences is appropriate for a persuasive paragraph? a. The Golden Gate Bridge took over four years to be constructed and opened t
please I need help with algebra 2! photo for questions8 and 9! ​
Will give 200 points if help
Create three probability application problems of your own. Solve your problems. Explain your answers.
what is project for class 8​
if -(x-1)=5 find the value of -4x if 9-6x=45 find the value of x-4
i wanted you to see what real courage is, instead of getting the idea that courage is a man with a gun in his hand. it’s when you know you’re licked before you