pablo buys 3 servings of jambalaya and 2 drinks for $18 jasmine buys 1 serving and 2 drinks for $9. Write 2 equations based on the information. sole the system of equations to determine the price of food and the price for a drink or a bag of chips
Pablo buys 3 servings of jambalaya and 2 drinks for $18.00. Jasmine buys 1 serving of jambalaya a2 drinks for $9.00 Answer by Alan3354(67427) About Me (Show Source): You can put this solution on YOUR website! Pablo buys 3 servings of jambalaya and 2 drinks for $18.00. Jasmine buys 1 serving of jambalaya a2 drinks for $9.00 ------------ Thx for letting us know. Then what happened?