abbielife78
abbielife78
14-05-2021
Mathematics
contestada
8 1/2 pounds cost $34 ____ per pound
Respuesta :
arbarrett47
arbarrett47
14-05-2021
Answer:
$4 per pound
Step-by-step explanation:
34/8.5(or 8 1/2) is equal to 4.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
What would be a good national slogan that people could identify with and rally behind?
A model of a famous statue is 2 1/2 inches tall the actual statue is six and two thirds feet tall what is the ratio of the height of the model to the height of
after 3/4 of a minute a sloth has moved just 3/8 of a foot. what is the sloths speed on feet per minute.
use the Distributive property to rewrite each expression in it's equivalent form -7y(4-y) please show your work !! hello students from all over the world ! ple
a Norfolk pine is 18 inches tall and grows at a rate of 1.5 feet per year
What is d slope intercept of 11x-8y=-48
During the 1920s, American farmers as a group did what?
What did the acquisition of territory in 1803 between the United States and France become known as?
What is 10/9 closest to 0,1/2, or 1 and why
Which of the following statements shows the halving and doubling strategy to find 28 x 50