asu77vas000 asu77vas000
  • 14-05-2021
  • English
contestada

Which best revises sentence 3 to make it more precise?

Respuesta :

adellamilet
adellamilet adellamilet
  • 14-05-2021
i would help but i don’t know what sentence three is next time can you attach a picture to help
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-05-2021

Answer:

Yeah, we need an image or something to answer it

Answer Link

Otras preguntas

Celia and Jake bought 4 pizzas that cost $7 each and bread sticks that cost $3 they spilt the cost between them. Which equations could be used to find how much
A 3-pound bag of sugar costs $9.12. What is the price per ounce
PLLZZZ HELP QUICK Answer both please
Please help me, I need to divide this problem (-2/7)(5/-8)
2 Points The statement "If A, then B" can best be described as O A. If Ais false, then B must be false O B. If A is true, then B might be true. O C. If Ais fals
If two triangles are congruent, which of the following statements must be true? Check all that apply.
Weather forecasts help people to plan their daily activities
Determine the measure of angle FGC. A. 22° B. 70° C. 11° D. 120°
If m is a prime number, list all factors of m×m.
Find x to the nearest hundredth! Please help !