gizellemarinn
gizellemarinn gizellemarinn
  • 13-05-2021
  • Mathematics
contestada

A 2-yard piece of string costs $5.22. What is the price per foot?

Respuesta :

Marshmellowbomb
Marshmellowbomb Marshmellowbomb
  • 13-05-2021

Answer:

$2.61

Step-by-step explanation:

Answer Link
RandomTheRandomer2
RandomTheRandomer2 RandomTheRandomer2
  • 13-05-2021

Answer:

2.61 price per foot

Step-by-step explanation:

5.22/2 = 2.61 price per foot

Answer Link

Otras preguntas

what is 6 times 2/3 (two thirds)?
I really need help on geometry
Hellppppppp with this twoooooooo
What is the name Haley in Spanish?
2x + y = 3 x - 2y = -1 If equation one is multiplied by 2 and then the equations are added, the result is _____.
Hellppppppp with this twoooooooo
Use a factor tree to find the prime factorization of 164
if x is the principle square root of 7, what must be true.
I am a number less than 3,000.when you divide me by 32,my remainder is 30.when you divide me by 58   ,my remainder is 44.What number am I?
how many different (non-conguerent) triangles  have integer side lengths and perimeter 2014