chantell43 chantell43
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

a quart of heavy cream cost 2.99 how much would 2 1/2 gallon cost

Respuesta :

isabela7 isabela7
  • 03-12-2016
A gallon of that ice cream would be 10.99, so 2 1/2 would be 20.10.
Answer Link

Otras preguntas

1. Identify the most reasonable unit to measure the volume of a tumbler.2. Which is the closest to the weight of a tomato?3. Identify the most reasonable unit t
please helpppp meeee?????!!!!
From the story “ordinary man” describe the "words" people had heard causing them to go "mad." in
someone help me?.......
Is this a complete sentence or a fragment? Please state why.. To my surprise, I really enjoyed the ballet recital.
Name the three categories of Indus Basin soils.
Please do not put absurd answers, or you will get reported, I won't if you tried to answer though :). The passage is here and the questions are in the file! And
What is the image of ( 2 , 8 ) after a reflection over the x-axis?
how to find the measure of a arc in a circle
help me pls :( What is measure of central tendency? Give examples of measures of central tendency (for the examples part i just need atleast 1 pls) id rlly ap