Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

5 times the sum of 7 and 23
What is the value of x if 2x+5=10
In which part of a story is the lesson or main message revealed?
27 g of Al will react with how much mass of O2 to produce Al2O3
What are the reasons for and the goals of the United Nations
In the South Pacific Marines used coded messages sent in the _____ language.
help,.... Solve the volume formula V = lwh for h. a) [tex]h= \frac{V}{l}+w [/tex] b) [tex]h= \frac{lw}{V}[/tex] c) [tex]h= \frac{V}{lw}[/tex] d) [tex]h = Vlw[/
Which goal was shared by the women's rights movement and the Civil Rights movement? A. greater protections for voting rights B. the passage of laws banning disc
Which words describe the sets of plays during Shakespeare's day? A. shabby, ugly B. expensive, elaborate C. elegant, graceful D. spare, simple
Which answer choice correctly completes the sentence? For centuries, the ship had __________ beneath the waves. A. lie B. laid C. lain D. lay